فناوری نوین ساختمانی

فناوری نوین ساختمانی

شاید این حس بد شما ناشی از طراحی واحد زندگی شما و واحدهای مجاور شما باشد . انبوهی از واحدهائی که چون قوطی کبریت روی هم سوار شده اند . و شاید شما به دنبال کشیدن یک نفس عمیق باشید چون محیط اینچنینی برای هر کسی حس سنگینی دارد .

مهندس ( دانیل لیبسکیند ) هم نظر شما را دارد . این معمار خلاق و پر آوازه ، خانه ای طراحی کرده که میتوان این گونه تعریف کرد. ( خانه ای در رویا ) ! وقتی با ویژگی های این خانه آشنا بشوید و یک پلان از آن را رویت کنید ، با خود حتما خواهید گفت که زمان آن رسیده که در خیال خود زندگی باید کرد !

هندسه این خانه به گونه ای طراحی شده الهام از برشهای کریستال و الماس را نزد بیننده متصور میکند . این خانه زیبا با اینکه کاملا مستقل بوده و دیوارهایش در قالب اصطلاحا چهار دیواری اختیاری قرار نمیگیرد اما به جای دیوارهای کلاسیک از زوایا و اشکالی بهره برده که چشم ، هیچگاه از دیدنش خسته نمیشود. در طراحی این خانه شگفت انگیز، با اهمیت ترین شاخصه ها و مولفه های روانی مسکن در هزاره سوم چون امنیت ، استقلال ، هویت ، آسایش ، استفاده از تکنولوژی روز برای رسیدن به معماری پایدار، کنترل و کاهش مصرف سوخت ، به حداقل رساندن زمان برای ساخت ، کنترل آلودگی صوتی ، بهره بردن از مصالح مناسب و مناسب در هر اقلیمی ، در نظر گرفته شده است. این خانه گیرا دارای دو طبقه از روی زمین و یک یک طبقه در زیر زمین میباشد . در این طبقات ، سالنهائی برای نشیمن ، آشپزخانه ، سه اتاق خواب ، سوئیت بری پذیرائی از مهمان و همچنین سرویسهای بهداشتی دیده شده است . علاوه بر اینها فضاهای متنوع تری نظیر اتاق بدن سازی ، سونا ، اتاق چند منظوره ، دفتر کار، نشیمن اضافی ، شومینه ، بالکن ، رختشویخانه نیز اجرا و ساخته شده است . 

تمام فضاها از نور طبیعی و کافی بهره میبرد . ساختار سازه این خانه که ازتداخل صفحات با عرض و طولهای مختلف و پوسته هائی با زوایای تند استفاده شده ، از متریالی چون چوب فراوری شده و فلز بهره برده شده است . پوشش تمام اضلاع با فلزها پوشیده شده تا انرژی خورشید را جذب کرده و ذخیره آبی که بر اثر بارش باران اندوخته را در سقفها مخفی سازد . 

پیش بینی شده که ارسال این خانه که به شکل پیش ساخته آماده میشود ، حداکثر یک ماه خواهد بود و همینطور، زمان احداث بنا تا آماده شدن برای سکونت ، حداکثر به سه ماه زمان نیاز دارد ! از زمان معرفی این خانه خوش تصویر و ایده آل کمپانی تولید کننده شروع به ثبت سفارش کرده و خانه لیبسکیند را با قیمت پنج هزار دلاری در اختیار علاقه مندان قرار میدهد .

ویژگی این خانه اینست که مشتاقان میتوانند به دلخواه بسیاری از مشخصات خانه را شخصا انتخاب کنند . مواردی چون رنگ بخشهائی از جداره ها ، دکوراسیون داخلی و نوع شیشه ها . تمام دکوراسیون و مبلمان داخلی را مهندس لیبسکیند با توجه به فرم هندسی خانه ، حال و هوای داخلی و خارجی بنا و با حفظ هارمونی و هماهنگ با هندسه محیط طراحی و اجرا کرده است . 

آیا در آینده بشربرای فرار از این لانه های لانه زنبوری متحد الشکل به سمت این خانه های استثنائی با طراحی های منحصر به فرد روی خواهد برد ؟ 

دانیل لیبسکیند ، با توجه به اعتقاد ( لوکوربوزیه ) که گفته بود ، خانه ماشینی است برای زندگی ، برای حضور و معرفی این خانه دو طرح مدرن و کاملا متفاوت را ، ارائه داده است . نمونه اول شامل مبلمان و دکوراسیون  لوکس ولی ساده و برای نمونه دوم ، لیبسکیند تمام لوازم و دکوراسیون را تابع هندسه و فرم بنا طراحی کرده است . بسیاری از طراحان و آرشیتکت های نوین صنعت خانه های مدرن معتقدند که در آینده تمام وسایل خانه به صورت پکیچ همانگونه که البسه و اتومبیل و جواهرات در خدمت بشر قرار گرفته ، خانه نیز همانگونه با احتساب این خصوصیات طراحی و روانه بازار خواهد شد . 

 

به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

 

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود