یار در خانه و ما گرد جهان ( قسمت دوم)

یار در خانه و ما گرد جهان ( قسمت دوم)

حتما میشود که شاید قوه قضائیه و شهرداری با اهرم هائی که در اختیار دارند به مالکین تکلیف کنند وسط گود بیایند البته اگر مالکی باشند یا در دسترس باشند ! چون امکان دارند ملکها را به امان خدا رها کرده و خود در گوشه ای از این دنیا به عیش و نوش مشغول باشند ! با این ذهنیت که فعلا ولش کن روز به روز رو ملکمون قیمت میره و روزی همین مخروبه ها را با تناژی از طلا عوض میکنیم ! حالا تا آن زمان چه کسانی ضرر میبنند و چه آسیبهای اجتماعی به وجود بیاید ، بماند !

گویا در حال حاضر تنها کاری که شهرداری میتواند بکند یا میکند اخطار دادن به مالکین است که ورودی های خانه را مسدود کنند . اما آیا این اخطار کفایت میکند ؟ آیا از در و ماملک بی ناظر آن نمیشود ورود کنند ؟ یعنی با یک ضرب دری جوش دادن همه چیز حل میشود ؟ تازه همین اقدام هم زشتتر کردن منطقه هم تشدید میشود !

عده ای دلسوز معتقدند که پای عده ای سرمایه دار و ملک خوار در میان است به این معنا که خانه های کلنگی را خریده و همیجوری رها میسازند تا سر به زنگاه سراغ آن بروند البته باید گفت که سر بزنگاه زمانیست که ارزش افزوده قابل توجه ای به جیب گشاد ملاک سرمایه دار برود ! حالا تا آن زمان فعلا این مکان در اختیار معتادان و کارتن خواب ها باشد ، ایرادی ندارد ! یا محل عیاشی حیوانات موذی بشود ، ایرادی ندارد ! یا محل دفن زباله های ریز و درشت بشود ، ایرادی ندارد !

آیا امنیت این مکانها را میتوان از نیروهای انتظامی خواست ؟ بالطبع حتما این اماکن تحت نظر این قوا میباشد اما با خرج کدام هرینه سنگین و چرا ؟ آیا بخشی از انرژی این نیروها بی مورد برای این اماکن به هدر نمیرود آنهم برای هیچ و پوچ ؟!

چقدر خوب بود که قدرتی وجود داشت که در مقابل بی اهمیت دادن مالکین ، بتوان آن محل را تبدیل به فضای سبز شهری برای رفاه اهالی کرد ، آنهم مخارج به عهده مالک باشد که هر زمان معترض شد خود را در مقابل لایحه قانونی ببیند و برای احیا زمین خود ، هزینه صورت گرفته را به حساب شهرداری بریزد . البته این مورد فقط ایده آله و حتما مشکلات بسیاری سر راهه اما قدرت قانون گذار فرا تر از هر نیروئی است البته وضع قوانین منطقی که جای هیچ اعتراض غیر منطقی را نداشته باشد !


ادامه در قسمت آینده

به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

مطالب مرتبط

یار در خانه و ما گرد جهان ( قسمت سوم)

  واقعا چه تعداد از این اماکن چندش آور در محلات شهری وجود دارد ؟ وجود دارند و حتی میشود گفت قابل اعتنا هم هستند اما به هر حال اگر یکی هم باشند برای تخریب یک منطقه کافی یا شاید بشه گفت زیاد هم هستند مثل یک بز گر که یک گله گوسفند را گر میکنه! […]

یار در خانه و ما گرد جهان (قسمت اول)

  واقعا چیز عجیب و غریبیه مدیریت و برنامه ریزی در مقوله ملک و زمین و خانه و غیره ! بالطبع در حوزه تولید مصالح و توزیع آن نیز همینطور ! ( البته مورد مصالح ساخت و ساز بماند در یک قسمت مجزا که خود مقوله ای است بلند بالا و پراهمیت ) […]

تحولات بازار مسکن با چاشنی وام !

  یه عده از دم کلفتای بانکی بعد از مدتی رایزنی و تعیین وقت قبلی به این نتیجه رسیدند که بچه ها ( منظور از بچه ها سایر مدیران دم کلفت در بانکهای دیگر است ! ) بله بچه ها بیاین یه جلسه ای بذاریم و دو دو تا چهارتا بکنیم ببینیم میتویم یه مبلغی رو به عنوان وام جفت و جور کنیم بدیم دست خلق الله تا شاید بتونند یه چهار دیواری واسه خودشون بخرند ما هم که سودش رو میکشیم روش و بعد از یه چشم به هم زدن ، پولمون رو با کلی سود برگردونیم ! […]

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود