بامیلوکس به بی خانمانان می اندیشد ( قسمت اول)

بامیلوکس به بی خانمانان می اندیشد ( قسمت اول)

خانه سازی های بی اصول در دو نگاه !

برای بی پولها شد مجموعه های به اصطلاح انبوه سازی در قالب مسکن مهر که کارشناسان را دچار تردید کرده که آیا این خانه ها با نامهای بی مسمای مهر، قوام و دوام حداقل ده ساله را دارند یا نه ؟ البته اکثرا معتقدند که درد سرهای ناشی از روزمرگیشون بیش از این حرفهاست ! یعنی یه روز این ورش میگه آخ روز دیگه ناله از اون ورش بلند میشه ! 

بخش دیگه پولدارها بودند که نیازی به جیب دولتمردان نداشتند چون وسعت جیبشان را هیچ دولتمردی در خواب هم نمیدید ! خب این دسته از نازنینان با کپی از قصر های آنچنانی با بهترین متریال اون ور آبی تا یکی از آسمانهای خدا بالا رفتند ، محکم و پرصلابت ! اما عیبشون نابود سازی مجراهای تنفسی شهر بود چون برای اوج گرفتن آنها باید ریشه ها قطع میشد و درختان مظلوم با اشاراتی از دید عموم ناپدید شدند ، خلاص !

واقعا چیزی که مشهود بود انگار فقر یک برنامه ریز یا خلاق در هر بخش ساخت و ساز بود ! ایراد از آنجا بود که به نظر میرسید هیچ نظارتی چه در بستر برجها و چه انبوه سازی پائین دستان نبود که اگر بود شاید امروزه خیلی از دغدغه ها وجود نداشت !

ایرانی به فکر یک سقف است ، سقفی واقعی ،

ما در کشوری زندگی میکنیم که معماران خلاق و البته دلسوز ، طراحان متبحر و البته دلسوز مهندسین کارامد و البته دلسوز،کم نداریم! افرادی که در کنار توانائی های خود ، انباشتی از وجدان هم دارند که با توجه به این همه نابسامانی در امر ساخت و ساز، وجود داشتن وجدان به شدت به چشم میآید ! اما معلوم نیست به چه دلیل آدمهائی با لباس این کاره ها نبض امور را به دست میگیرند یا آگاهانه یا اتفاقی از جریانی به آنها سپرده میشود و عجبا که هیچکدام هم شهامت امتناع از این مهم را ندارند که بابا جان کار ما نیست بدهید به این کاره هاش ! البته چون صفت وجدان را برشمردیم مشخصه که به خاطر طمع و نبود وجدان مسکنی که قرار بود گره گشا شود تبدل به فاجعه ملی و ریشخند مغرضان شود ! 

خدا هم خانه دارد خدا هم دوست دارد همه صاحب خانه باشند .

خب خدا هم خانه دارد و اگر قرار بود این خانه بهشتی به دست این افراد ساخته شود آیا خانه خدا این سالها دوام داشت تا هر ساله میلیونها نفر پا بر خاکش متبرک کنند ؟ این افراد از خدا و خانه خدا شرمنده نیستند که بجای اینکه مخلوق خدا را از گزند سرما و گرما در امان سازند ، قوزی بالای قوز آنها بسازند و با افتخار بگویند که ما ساختیم و سازنده ایم اما خروجی چی ؟!

ادامه در قسمت آینده
به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

مطالب مرتبط

در مقابل مشکلات خانه سازی ما چیکار میکنیم ، اونا چیکار میکنند !

  جانبازان جنگی باید عاقبت به خیر بشوند ، حقشونه! در حال حاضر مسئله خانه در کشور ما تبدیل به یک معضل پیچیده شده که به نظر نمیاد نه تنها راهی برای حل آن پیدا بشه بلکه برای فروکش کردن التیام و التهاب آن هم راهی دیده شود ! البته مورد خانه در تمام دنیا به گونه ای مورد بحثه و هر حکومتی سعی میکنه به شیوه خوش از این چالش خودش و بیرون بکشه . فرقی هم نمیکنه که در کدوم کشور با چه امکاناتی در برابر این پدیده دائمی انسانها روبرو باشند مثلا خبری چند روز قبل از طرف خبرگزاری بی بی سی مخابره شد که تامل برانگیز […]

نبض مالیات مسکن در دنیا چگونه میزنه ؟

  صحبت از اینه که از خونه های خالی مالیات بگیرند ! خب خیلی هم خوبه هر چند که خیلی هم دیر شده ولی باز ارزش رضایت مندی رو داره ! آخه با توجه به بحران مسکن که سایه اش افتاده بر سر مملکت و همین امر هم باعث اختلاف طبقاتی شده ، رسیدگی به این مهم ارزش بالائی داره […]

نبض خانه و ملک در دنیا چگونه میزنه ؟!

  خانه هائیکه نیاز به زمین ندارند ! بعداز کش و قوسهای خانه و اجاره بها که سوژه خاص و عام شده و پیشنهاد ( عجیب الخلقه !) ساخت خانه های بیست متری برای توده مردم و بیخانمانها ! خبری رسید که بار سنگین این روزهای دولت را از دوشش برمیدارد . با این خبر بهتره تا برای ساخت انبوه سازی خانه های نقلی دست نگه داشته شود چون نقلی ترش اومد به بازار ! […]

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود