در مقابل مشکلات خانه سازی ما چیکار میکنیم ، اونا چیکار میکنند !

در مقابل مشکلات خانه سازی ما چیکار میکنیم ، اونا چیکار میکنند !

به گزارش این خبرگزاری مدت زمانی بود که جانبازان جنگ کره که به وطن خود بازگشته بودند به دلیل نداشتن خانه مجبور بودند که در سراسر شهر ویلان باشند و شبها در خیابانها بخوابند ! خب این معضل برای کشوری چون کانادا سخت و ثقیل بود .از این رو با در نظر گرفتن بودجه قابل توجه ای یک دهکده در جنوب کانادا را جهت سرو سامان دادن به این مهم اختصاص داد . در این راستا با فراخوان معماران و طراحان خانه سازی بهترین خانه های ویلائی با تمام امکانات رفاهی و مورد نیاز برای یک زندگی راحت اجرائی شده بعد از ساخت و آماده شدن به طور رایگان تحت اختیار سربازان قرار گرفت . بسیار عالی مبارکشان باشد راستی از جانبازان جنگ ایران زمین چه خبر؟ آیا نمیشود مشابه این حرکت رو برای وامانده های جنگ خودمان انجام داد ؟ آنهم تحت نظارت تیمی با مدیریت این کاره ؟! وقتی در باره تیمی این کاره صحبت میکنیم دقیقا میدونیم از چه تیمی صحبت میکنیم ! تیم بامیلوکس با کمک و عنایت مسئولین دولتی میتونه بخشی از معضلات بی خانمان جانبازان رو حل کنه فقط یه همت میخواد و انتخاب درست نه اینکه باز پروژه بیوفته به دست نااهلان !

ارزش زمین رو زمین شناسان بی زمین میدانند !

حسرته این گسترده خاکی برای خیلی از کشورها که برای یک وجب آن باید در حسرت باشند ! اما اگر بلد باشیم از سانت سانت آن استفاده بهینه کنیم . نه اینکه بی هدف بسازیم و خراب کنیم دست آخر هیچی به هیچی چرا ؟ چون نظارتی بر آن نداریم و هم سرمایه را حیف میکنیم هم پتانسیل زمین را نابود میکنیم ! حالا قدر داشتن زمین رو از ژاپنی ها یاد بگیریم شاید نگاهمون نسبت به داشته هایمون تغییر کنه البته شاید تغییر کنه چون به نظر بعید به نظرمیاد !

به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) به علت کمبود زمین در ژاپن ، چندین بزرگراه مجبور شدند از میان برجهای سر به فلک کشیده بگذرند ! مثلا تصور کنید منزل شما در طبقه دهم یک برجه که طبقه نهم آن محل عبور یک بزرگراه چهار بانده است! البته به طراحی و جسارت اجرای این عملیات بالا تر از خطر باید ایوالله گفت ! یعنی معماران ژاپنی با این اقدام محیرالعقول هم باعث شگفتی شده اند و هم بخشی از کمبود زمین را جبران کرده اند ! 

یعنی فرض کنیم راحت خوابیدیم غافل از اینکه زیر تختخوابمون خودرو هائی با دویست کیلومترمیان و میرن !  قیاس کنیم با ساخت و سازهای شاهکاری که دوستان به اصطلاح معمارزحمت ساختش رو کشیده اند . حالا بعد از چندی مثلا میخوان اسفالت خیابون ترمیم بشه ، شبانه یکی دو ساعت لکه گیری میشه صبح متاسفانه چندین خانه ترک برمیداره !زیبا نیست ؟!

حالا ببینیم آیا استفاده ما از زمین اینقدر همراه با درایت است ؟آیا تمام محاسبات زمین شناسی ، خاک شناسی ، گسل شناسی و موارد از این دست دیده شده یا بعد از مسائل و مصائب ریز و درشت که ملکی ساخته میشود به خاطر عدم آشنائی به خاکبرداری چندین ملک نابود میشه تا یک ملک قراره ساخته بشه ! یا بعد از چند سال که فرضا خانه ای ساخته میشه و یه عده شب خوابیده اند یهو خونه دود میشه میره رو هوا بله به همین راحتی ! خیلی راحت میان میگن زمین دچار رانش شده ! حالا یه عده این وسط جانشان رو از دست میدند یا مالشون نابود میشه بماند !

آیا ما بی زمین هستیم ؟ خیر ما بی برنامه ریز هستیم ! هرکس ماله دستش گرفت برج ساز نمیشه ! باید به این کاره ها تکیه داد سایت بامیلوکس به آینده خانه سازی در ایران زمین میاندیشد . طراحان بامیلوکس معتقدند خانه سازی امری حیاتی است با کاردستی فرق میکنه . منظور کاردستی این روزهاست که مثل قارچ زدند بیرون و اسمشون رو گذاشتند معمار طراح خانه ساز!

 به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

 

مطالب مرتبط

انسان از ابتدا صاحب خانه بوده !(قسمت اول)

  واقعا از چه زمانی داشتن یک سر پناه نیاز انسان شد ؟ و از چه زمانی به این نیازش علاقه بند شد ؟ […]

نبض خانه و ملک در دنیا چگونه میزنه ؟!

  خانه هائیکه نیاز به زمین ندارند ! بعداز کش و قوسهای خانه و اجاره بها که سوژه خاص و عام شده و پیشنهاد ( عجیب الخلقه !) ساخت خانه های بیست متری برای توده مردم و بیخانمانها ! خبری رسید که بار سنگین این روزهای دولت را از دوشش برمیدارد . با این خبر بهتره تا برای ساخت انبوه سازی خانه های نقلی دست نگه داشته شود چون نقلی ترش اومد به بازار ! […]

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مستاجر در کشور نیازمند حمایت هستند/ پرداخت کمک ودیعه مسکن به یک میلیون خانوار/سود تسهیلات کمک ودیعه در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها ۵۴۰، ۳۲۰ و ۱۶۰ هزار

  مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: سود تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها ۵۴۰، ۳۲۰ و ۱۶۰ هزار تومان است […]

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود