نبض خانه و ملک در دنیا چگونه میزنه ؟!

نبض خانه و ملک در دنیا چگونه میزنه ؟!

کوچکترین خانه دنیا ساخته شد . این خانه استثنائی توسط چند دانشجو که در دانشگاه مک مستر کانادا درس میخوانند ، ساخته شده است . به گزارش خبرگزاری ( آدیتی سنترال ) ابعاد این خانه دلیل معروفیت آن شده است . این خانه در ابعاد 10 میکرو متر طول و عرض 6 میکرومتر طراحی و ساخته شده است . نکته جالب توجه اینست که تمام ویژگی ها و خصوصیات یک خانه ، در این خانه لحاظ شده است حتی برای جلوی در ها نیز پادری در نظر گرفته شده است . 

در این خانه که بوسیله پرتو نوری زیر میکروسکوپ الکترونی از سیلیکون ساخته شده تمام جزئیات یک خانه واقعی در ابعاد کوچک ساخته شده است حتی آجرهای بدنه یا دودکشها و سایر موارد یک خانه   واقعی ! اما مورد جذاب این خانه اندازه آن است به گونه ای که موی دست یک نفر در قیاس با این منزل چون تنه درختی میباشد . یا اینکه پانصد باب از این خانه ها به اندازه یک قوطی کبریت است ! 

خب مشکل مسکن هم به سلامتی حل شد . دیگه بیخانمانها غر نمیتونند بزنند ! چون از این به بعد میشه یک مشت از این خونه ها رو داد دست مردم ، تا بروند سر کار ! در ضمن جای خوشبختی داره که این خانه ها نیازی به زمین هم ندارند ! نور الا نور شد والله !

 

زحمت فقط یک ویزا !

چون مردم همیشه دو قورت و نیم شون باقیه ، امکان داره با این خانه ها هم راضی نشوند البته کمی هم حق دارند چون یک بیخانمان با داشتن این خانه های نقلی به مشکل میخورند ! چون چند تیکه از لوازم منزلشون رو نمیتونند ببرند داخل ! لوازمی مثل چخچال ساید بای ساید ، تلویزیون هشتاد اینچ ، ماشین ظرفشوئی و لباسشوئی ، مایکروفر، چندین تخته فرشهای دستباف تبریزو یه خورده خرت و پرت دیگر! اما یک راه حل دیگه هست !

در یکی از شهرهای کوچک یونان روستائی است که منزلهائی را برای فروش گذاشته به قیمت فقط و فقط یک دلار ! یعنی شما صاحب یک خانه در مجاورت دریا میشوید فقط با یک دلار ! البته زمانی که قصد تخلیه و فروش را داشته باشید باید مثل روز اول تحویل بدهید . خب پس برای دولت به جای آپارتمان سازی در ابعاد بیست سی متری ، فقط یک ویزا بذاره کف دست بی خانمان ها و آنها را با یک دلار ناقابل راهی خانه دار شدن بکند . فقط به خاطر یک دلار ، نباید له له زد !


جنس دل های بی خانمانها ، چینیه یا آهنی !؟

ما هر کاری میکنیم تا باری از دوش دولت برای رفاه مستاجرین برداریم . چون پروژه سی متری سازان به خاطر عظمتش ، امکان داره پشت دولت را خم کند ! پس ما همچنان ایده میدهیم تا مستاجرین دست از سر دولت بردارند . درسته که دل مستاجرین به خاطر رسیدن به خانه های پنت هاوس دار سی متری کمی شکسته ، اما برای این شکستگی کسی از دولتمردان دچار دغدغه نشه لطفا ، ما خودمون درستشون میکنیم !

خب دل شکستگان عزیز چمدانها را ببندین که برای ترمیم دلهای نازک نارنجی شما ، قصد داریم با یک پرواز چارتر بفرستیمتون به انگلستان البته برای مدتی نه دائم ! فقط به اندازه ای که با دلی مصمم برگردین و کلید خانه های لوکس را از سازندگان مسکن مهر قوطی کبریتی خودتون رو، تحویل بگیرید ! 

به گزارش خبرگزاری دیلی میل به تازگی عده ای از مشاورین املاک در انگلستان خانه هائی طراحی و ساخته اند که خاص مستاجرین دلشکسته میباشد . اقامت در این خانه ها فقط برای یک مدت محدود است تا روحیه دلشکستگان آرام گیرد ! البته نگران هزینه نباشید ، اصلا . 

چه بسا دلشکستگان گرامی در پایان اقامت با دریافت مبالغی به عنوان جایزه ، صاحب دلهای آهنین بشوند ! ماجرا از این قراره که دلشکستگان محترم در زمان اقامت ، داستان دلشکستگی خود را مینویسند و اگر خاطره آنها به تشخیص داوران جذاب تشخیص داده شد ، صاحب جایزه طلائی هم میشوند ! خب ما چشم بسته تمام مستاجرین خودمان را برنده میدانیم چون هیچ مستاجری در هیچ جای جهان در مدت کوتاهی ، نمیتواند درک کند که اجاره و قیمت مسکن تا پنجاه در صد گران بشود . این یعنی بی معطلی هر دلی شکسته میشود !پس جایزه مبارک مستاجرین دلشکسته ما باشد !

و یک راه حل سوپر طلائی !

دیگه چیکار کنیم هزار راه حل جلوی پای مسئولین میذاریم تا بتوانند جواب این بی خانمان ها و مستاجرین پر مدعا بدهند ! اگر هیچ کدام از این گزینه ها مطلوب مسئولین قرار نگرفته ، کارت طلائی و برگ برنده خودمون رو میذاریم روی میز ، این شما و اینم آس ما ! ببینیم چیکار میکنید . 

در ژاپن مسئولین چشم بادومی که متوجه شدند به خاطر حضور منحوس کرونا ، صنعت گردشگری به شدت افت کرده و هتلهای توریستی خالی مانده اند و بواسطه این فاجعه ویروسی مجبور شدند هزینه اقامت در هتل را به نصف تقلیل بدهند ، تصمیم گرفتند فعلا بی خانمانها و کارتن خوابها را از سطح شهر جمع کرده و به خرج دولت ، در هتلها استراحت کنند البته با صبحانه و ناهار!


کی گفته کرونا نا رفیقه ؟!

خب با توجه به اینکه شایع شده حالا حالاها جناب کرونا مهمون زمینیهاست ، اینطور بوش میاد که مسافرین جدید هتلها هم حالاحالاها مهمان هتلها خواهند بود !

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) در لندن هم همین اتفاق تکرار شده و مسئولین دولتی علاوه بر بیخانمانها ، زندانیها هم از زندان خلاص و در هتلهای لندن به خرج دولت اقامت گزیده و تا اطلاع ثانوی از جیب ملت ، راحت و آسوده به صرف سه وعده غذای رایگان ، مشغول شده اند ! واقعا کی گفته کرونا نارفیقه !

پس چون معما حل شود ، گره ها .....

خوب بفرمائید اینم مشکل بیخانمانها ! فقط یک مدیر لازمه تا با هتلداران محترم به تعامل برسند و تکلیف مردم بی سقف را روشن کنند ! والله اگه به طور دائم هم به نتیجه برسند که نور الا نوره ! اگه این ویروس محترم از اذیت و آزار مردم خسته شد و تصمیم گرفت که تشریف ببره ، میشه که برنامه ای چید و اقامت بی خانمانها در هتلها به شکل همیشگی اجرا شود ! آخه با توجه به قیمت بالای اجاره بها ، چه جائی بهتر از هتل که از خانه های خالی ارزونتر در میاد ! تازه زن خونه نیاز به رفت و روب هم نداره ! لباسها هم شسته میشه آنهم رایگان ! هر روز سرویس اتاق انجام میشه ! غذا هم آماده است ، صبحانه رایگان و در حین تناول مقداری هم برای ناهار برداشته و شب هم سبک بخوابند ! خب با این پیشنهاد طلائی هم صنعت گردشگری راه میوفته و هم هتلها پر میشوند و هم دولت هم لازم نیست خانه های قوطی کبریتی را به شکل انبوه سازی ، دست بگیره و هم پایانی ، هم خاکی نمیشه ! فقط یک مشکل امکان داره سر راه پیدا بشه ، چون پیشنهاد جذابه شاید هتل کم بیاد اما برای آن هم فکری آماده است !


وقتی بی خانمانها توریست میشوند !

به گزارش خبرگزاری ( میرور ) در شهر روگن آلمان ، هفتاد سال پیش هتلی در مجاورت دریای بالتیک ساخته شده که دارای ده هزار اتاق خالی دارد . این هتل به دستور هیتلر ساخته شده تا به حال حتی یک نفر هم پایش را در این هتل نگذاشته است ! 

این هتل که ( پورورا ) نامیده میشود در یک خط ساحلی به طول سه مایل ساخته شده که دارای شنهای خاکستری با طبعت سرسبز و آب و هوای مطلوب آماده پذیرائی میباشد ! این هتل که فعلا غیر قابل سکونت است را میشود قابل سکونتش کرد . این دیگه خرج هم نداره و میشود ده هزار خانوار را در آن گنجاند ! 

اینم یک راه حل پست مدرنیست ! اگر انجام گیرد میتوان پزاولین بیخانمانهای توریستی را برای خودمان برداریم و به آن ببالیم ! خب اگه پیشنهاد مطلوبه ، هماهنگ بفرمائید تا در نقاط دیگر هم برای بی خانمانها جای خالی پیدا کنیم ! 


به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

مطالب مرتبط

نبض مالیات مسکن در دنیا چگونه میزنه ؟

  صحبت از اینه که از خونه های خالی مالیات بگیرند ! خب خیلی هم خوبه هر چند که خیلی هم دیر شده ولی باز ارزش رضایت مندی رو داره ! آخه با توجه به بحران مسکن که سایه اش افتاده بر سر مملکت و همین امر هم باعث اختلاف طبقاتی شده ، رسیدگی به این مهم ارزش بالائی داره […]

وزیر راه و شهرسازی: خانواده‌های ۵نفره و زوج‌های خانه‌اولی در اولویت دریافت تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن/ افزایش ۸۰۰ درصدی صدور کد رهگیری/ نقل و انتقال اثاثیه ۸۹ درصد کاهش یافته است

  وزیر راه و شهرسازی خانواده‌های ۵ نفره و زوج‌های خانه‌اولی را اولویت نخست تسهیلات کمک‌ودیعه مسکن خواند و گفت: کد رهگیری اجاره‌نامه و برخورداری از حقوق ثابت از شروط پرداخت این تسهیلات است […]

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مستاجر در کشور نیازمند حمایت هستند/ پرداخت کمک ودیعه مسکن به یک میلیون خانوار/سود تسهیلات کمک ودیعه در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها ۵۴۰، ۳۲۰ و ۱۶۰ هزار

  مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: سود تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها ۵۴۰، ۳۲۰ و ۱۶۰ هزار تومان است […]

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود