زوایای آسیب رسان منزلمان را بشناسیم !

زوایای آسیب رسان منزلمان را بشناسیم !

با اینکه بهترین لوازم زندگی را با هر جون کندنیه ، خریده ایم ! اما نمیشه . یعنی روان ما احساس آسایش نمیکنه ! هیچ فکر کرده ایم شاید یک گمشده ذهنی داشته باشیم ؟ شاید یک تکه رنگ نامانوس یا یک قطعه وسیله ای که تا به حال فکرش را هم نکرده ایم ، باعث انرژی مثبت ما باشد . ما را در بحث روانشناسی رنگها دنبال کنید شاید با کمک هم بتوانیم آنگونه که باید از محیط زندگی خودمان ، بهره ببریم . این بحث در دو قسمت عرضه میشود چنانچه مقبول بیوفتد در قسمتهای دیگر با بهره گیری از اساتید علم روانگری در حوزه رنگ و نور و همینطور نحوه علمی چیندمان دکوراسیون منزل ، گام اساسی برداریم !

 

همه در یک خواسته مشترکند ( زیبائی و نظافت ) 

آراستگی ، نظافت و نظم عناصر زیبائی در محل زندگی ماست . در ابتدا قصد داشتیم تا برای خصلتهای متفاوت خودمان ، شروع به آنالیز کردن و به دنبال آن بررسی به این بپردازیم که چگونه با رنگ و نور و فرم و جنس در محیط زندگیمان شرایطی فراهم سازیم که به هر گوشه از آن نگاه میکنیم ، یک کارت پستال ببینیم . کارت پستالی که با روح و روان ما بازی کنه ! کارت پستالی که همیشه در آرزوی دیدن آن یا زندگی در میان بوده ایم . ما در آینده با کمک خوش فکران در عرصه خلق این کارت پستالها و پیاده کردن آن در محیط زندگیمان ، بیشتر در کنار شما خواهیم بود . خوش ذوقانی که در قالب طراحان داخلی ، در هر گوشه محیط منزل یک کارت پستال خلق میکنند . 

برای هر فرد یا هر خانواده تصاویری منحصر به سلیقه و باورهای آنها جذابند و این امری طبیعی است . همانگونه که از یک مجموعه تصاویر کارت پستالی هر کس به سلیقه خود ، تصویری را انتخاب میکنند بالطبع در امر دکوراسیون و چیندمان و رنگ آمیزی محیط زندگی نیز ، هر خانواده ای سلیقه خود را میتواند داشته باشد . البته در اجرای نهائی و پیاده سازی فرم ، طراحان گرافیکی و مجریان متخصص ایده دلخواه را بدون ایراد ، اصولی و به بهترین شکلی پیاده خواهند کرد . لازم به ذکر است باید از طراحان خلاق و دوره دیده در مراکز آکادمی استفاده کرد نه اینکه از هر دکه ای که مدعی طراحی داخلیه ، برای این مهم بهره گرفت . متاسفانه یک مشکلی در کل جامعه است که هیچ نظارتی آنرا پوشش نمیدهد . فرضا مغازهای تا دیروز تعویض روغن بوده ، کارش نگرفته با کمی تغییر مغازه را تبدیل به فست فود میکند . این کجا و آن کجا ! بعضی از طراحان داخلی هم که این روزها زیاد هم شده اند بدون داشتن پیشینه ای مدعی بهترینها شده و مبادرت به انجام این مهم میکنند . خب شد شد نشد نشد ولش کن ! 

خب برگردیم سر بحث اصلیمون . خانواده هائی که تصمیم میگیرند که با تغییراتی تنوعی به محیط زندگیشون ببخشند نیز دارای سلایق و عادتهای گوناگونی بین افراد خانواده هستند . البته میل و گرایش به طرح و رنگ بین آنها زیاد از هم دور نیست . 

اینجاست که هنر طراح عیان میشود . فرضا دو سه رنگ و طرح و فرم مطابق هر یک از اهالی خانه بود . در اینصورت طراح داخلی با خلاقیت خود ، طرحهائی ارائه میدهد که سلایق همه را درگیر کند . مثلا رنگ قهوه ای و سرمه ای و صورتی که گرایش هر یک از افراد را شامل میشود را یا در ترکیب یا در گوشه و کنار با متریالهائی به کار میگیرد .  

حالا انشاالله در ادامه و شماره های بعدی به قدرت رنگها و اینکه چگونه رنگ و فرم باید در خدمت زیبائی و آسودگی باشد ، خواهیم پرداخت . اما برای ادامه این قسمت بهتر است اشاراتی  به پاکیزگی و نظافت داشته باشیم .


همراه ما باشید با ادامه این مبحث در قسمت دوم


به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود