روان شناسی رنگها و فرمها در طراحی داخلی . ( قسمت اول )

روان شناسی رنگها و فرمها در طراحی داخلی . ( قسمت اول )

چقدر توانسته ایم با شناخت متریالهای موجود ، لوازم زندگی ایده آل را برای خودمان بسازیم ؟ آیا فقط با گشتی در بازار و عرضه کنندگان محصولات خانگی ، یکی یا تعدادی از آنها را انتخاب میکنیم ؟ چقدر از انتخاب خود رضایت داریم ؟ شاید بیشتر مواقع تابع بازار و سلیقه تولید کننده باشیم ! آیا میدانیم وسایل زندگی ما چقدر در جهت آرامش و آسودگی میتواند کمک کند ؟


 آیا میدانیم شاید هر یک از اقلام زندگی که انتخاب کرده ایم به تنهائی زیبا و مورد استفاده قرار گیرد اما ، وقتی با سایر لوازم که آنها هم به تنهائی زیبا ، کاری و جذاب بوده اند ، در کنار هم قرار گیرند به شدت همدیگر را پس بزنند؟! بحث در باره انرژی مثبت و منفیه ! امکان دارد در نگاه نخست متوجه این نقیصه نشویم اما به مرور روان ما را خسته و فرسوده خواهد کرد ! اصطلاحا تعدادی از اجناس با رنگها و فرمهای متضاد خود نزد شما انرژی منفی ساطع کند ولی ما متوجه دلیل آن نیستیم . شاید بی حوصلگی و خستگی را ناشی از فشارهای روزمره زندگی بدانیم ولی این موارد هم تاثیر به سزائی دارد .  

هستند کسانی با هزینه بالا و دست و دلبازی چشمگیر ، محیط زندگیشون را با آب و رنگ پر و پیمونی زینت داده و لوازمات شیکی را در گوشه و کنارچیده باشند  . یعنی یک بازسازی اساسی ! دکوراسیونی گران از هر رنگ و فرمی ! اما نمیشه ، اون آرامشی که دنبالشونند به دست نمیاد ! نمیدونند چرا خسته اند . نمیدونند زمان استراحت ،  وقتی خودشون رو، روی مبل یا جلوی تلویزیون رها میکنند ، اون حال رو به دست نمیارند ! چرا راحتی که دنبالشند به دست نمیاد ؟!  صبح شال و کلاه میکنند میزنند بیرون وشب که برمیگردند باز خستگیه ولش نمیکنه مثل اینکه یه چیزی مانع از راحتیشه ! گویا انرژی لازم از در و ماملک رفته ! 

خیلی از ما نمیدونیم که بیشتر انسانها بهتره بگوئیم تمام انسانها ، تابع رنگها و فرمها هستند . یعنی ساختار رنگ و ابزار باید مطابق درونیات هر شخص باشه . به طور ساده باید روانشناسی رنگها را بشناسیم . به ماملک بامیلوکس تکیه دهید

0 نظر ثبت شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عکس خوانده نمی شود